Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
VII. Agrokonferencja Banku BGŻ
Sektor rolno-spożywczy w latach 2014-2020 – szanse i zagrożenia wynikające z nowej perspektywy finansowej“ – to temat tegorocznej Agrokonferencji Banku BGŻ, która odbyła sie18 października w Centrum Kongresowym w Jachrance k/Warszawy.

Celem organizowanych od 7 lat Agrokonferencji jest umożliwienie spotkania i merytorycznej dyskusji środowisk biznesowych z przedstawicielami administracji rządowej, instytucji samorządu gospodarczego oraz przedstawicielami Unii Europejskiej. Spotkanie jest okazją do debaty na najbardziej aktualne tematy, dotyczące tej jakże istotnej gałęzi gospodarki. Poruszane są zawsze zagadnienia przełomowe, istotne dla  całego sektora rolno-spożywczego. Uczestnicy konferencji to przede wszystkim kluczowi klienci Banku BGŻ z sektora agrobiznesu, a także przedstawiciele środowisk rządowych, opiniotwórczych, naukowych i prasy branżowej. Tegoroczną konferencję otworzył Stanisław Kalemba – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP.



Warszawianka 18.10 (90)zmmm
  Jacek Bartkiewicz, Prezes Banku BGŻ

Warszawianka 18.10 (22)zmm

  Marek Kalemba, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi


Podczas spotkania prezentacje wygłosili:


  • Marek Zagórski, prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej - „Zmiany w WPR – szanse czy zagrożenia”


  • Bartosz Urbaniak, dyrektor Zarządzający ds. agrobiznesu i MSP w Banku BGŻ -  „Analiza strategiczna otoczenia sektora spożywczego w Polsce na lata 2014-2020”


  • Dariusz Winek, główny ekonomista Banku BGŻ - „Wzrastające znaczenie wiedzy branżowej jako kluczowy czynnik sukcesu przedsiębiorców”


Jednym z istotnych elementów konferencji była dyskusja panelowa pt. „Szanse i zagrożenia dla sektora spożywczego w kontekście nowej perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020”. Dyskusję moderowała Danuta Holecka, dziennikarka TVP, prowadząca konferencję. W panelu zasiedli:


  • Czesław Siekierski, eurodeputowany, wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi


  • Andrzej Babuchowski, Minister, Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE


  • Andrzej Gantner, dyrektor generalny, Polska Federacja Producentów Żywności, Związek Pracodawców


  • Marek Zagórski, prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej


  • Dariusz Winek – główny ekonomista Banku BGŻ



Warszawianka 18.10 (69)zmmm


– Lata 2014-2020 to nowy Budżet UE, w tym nowy budżet Wspólnej Polityki Rolnej. Jest to okazja do przedyskutowania w gronie ekspertów, co jeszcze oprócz zmian w WPR przyniosą nadchodzące lata, jaki wpływ na branżę ma przyrost ludności i zmieniająca się struktura wiekowa Polski i Europy. Ponadto, dyskusje dotyczyły zmian klimatycznych i ich wpływu na nasze funkcjonowanie – powiedział Bartosz Urbaniak, dyrektor zarządzający ds. agrobiznesu w Banku BGŻ. Na przyszłość sektora rolno-spożywczego chcemy spojrzeć z wielu perspektyw  i wspólnie z klientami reprezentującymi czołówkę polskiego rolnictwa i przemysłu spożywczego odpowiedzieć na pytanie, co nas czeka w nadchodzącym okresie. Zastanowimy się, jak najlepiej wykorzystać nadchodzące szanse – dodał Bartosz Urbaniak.


Specjalnie na konferencję został przygotowany raport pt. „W poszukiwaniu sprzyjającego wiatru - analiza strategiczna makrootoczenia sektora spożywczego w Polsce“. Raport prezentuje najbardziej prawdopodobny, zdaniem analityków Banku BGŻ, rozwój sytuacji branży spożywczej w latach 2012–2020. Zostały w nim zawarte globalne i krajowe trendy w gospodarce w odniesieniu do uregulowań prawnych dotyczących rynku biopaliw, upraw genetycznie modyfikowanych oraz reform wspólnej polityki rolnej. Dodatkowo, zawiera ocenę funkcjonowania przedsiębiorstw z sektora agro, szanse i wyzwania pojawiające się w otoczeniu. Raport uwzględnia obecną sytuację branży spożywczej na rynkach światowych i europejskich oraz perspektywy rozwoju.


 

Patronat medialny  nad tegoroczną konferencją sprawował TVP Info oraz Rzeczpospolita.

 


W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Prasowym Banku BGŻ

tel.: (22) 860 43 40

rzecznik.prasowy@bgz.pl

 

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij