Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Minister rolnictwa: Ceny zbóż w Polsce pozostaną wysokie
Mimo dobrych zbiorów zbóż ich ceny w Polsce pozostaną wysokie ze względu na rynek światowy - powiedział minister rolnictwa Stanisław Kalemba.

"Sytuacja w rolnictwie jest złożona. Takich zbiorów, jeśli chodzi o zboża jare dawno nie było, pogoda dopisała. Także stan upraw kukurydzy jest rewelacyjny, więc tutaj się zbilansujemy, nie będzie problemów zarówno ze zbożem na chleb, jak i na pasze" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej Kalemba.

"Faktem jest natomiast, że ceny zbóż są wysokie, ale to wynika z sytuacji światowej. W USA, Rosji i Australii anomalie pogodowe powodują, że zbiory będą niższe. Te wysokie ceny na świecie i w Polsce wynikają z sytuacji na rynku światowym. (...) Sytuacja, jeśli chodzi o ceny żywności w Polsce już dziś jest znana - ceny są rekordowe. Jednak ceny w Polsce będą takie jak w Europie i na świecie, a one zapowiadają się dość wysokie. Ceny zbóż przełożą się na pieczywo i należy się z tym liczyć. Z drugiej strony mamy naprawdę dobre zbiory, solidne zapasy z zeszłego roku, więc ze zbożem na chleb nie powinno być problemu" - dodał.


(Źródło: PAP).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij