Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nowe wieczka Danone Natura
Danka poleca z nowych opakowań: dobry jogurt z dobrego mleka od zadbanych krów

Dobrostan krów to dobre mleko, a dobre mleko to dobre jogurty. Przekonuje o tym krowa Danka na nowych opakowaniach jogurtów Danone Natura. W ten sposób Danone komunikuje konsumentom wybrane elementy swojego programu pod nazwą Zrównoważone Rolnictwo Danone. Danone oferuje trzy nowe warianty opakowania jogurtów Natura.Natura BDC 180g-w_3_zmniejszNa każdym uśmiechnięta krowa Danka wyjaśnia dlaczego zawsze jest w dobrej formie i może dawać dobre mleko:

 

„Nazywam się Danka. Wszyscy w gospodarstwie znają moje imię. Czuję, że mnie tu lubią.”

 

 „Jestem w dobrej formie. Lubię spacery i nie odmawiam sobie popołudniowej drzemki. W końcu dobre samopoczucie jest najważniejsze.”

 

 „Nie ma to jak sałatka domowej roboty. Ze wszystkich pysznych rzeczy najbardziej smakują mi te przygotowane w gospodarstwie.”

 

Przyczynkiem do nowej komunikacji jest fakt, że firma rozwija obecnie program pod nazwą Zrównoważone Rolnictwo Danone, którego jednym z trzech filarów jest zapewnienie dobrostanu krów i jakości mleka. Działania prowadzone są na szeroką skalę, ponieważ Danone odbiera mleko od ok. 17 tysięcy krów. Firma wspólnie z rolnikami dba o to, w jaki sposób zwierzęta są traktowane, żywione i w jakich warunkach utrzymywane. Znaczenie tych działań potwierdzają badania[1] pokazujące, że skład mleka (zawartość białka, tłuszczu, wody, węglowodanów i związków mineralnych) w 70% zależy od tego, w jakich warunkach żyje krowa, a tylko w pozostałych 30% jest on uwarunkowany genetycznie. Dlatego Danone chce informować konsumentów o tym, jak ważne są tego typu działania i jak zapewnia im dobry jogurt z dobrego mleka.

 

Ewa Zacharewicz, kierownik ds.  relacji zewnętrznych i komunikacji w Danone mówi: „Krowa Danka na nowych opakowaniach jogurtów Danone Natura w prostych komunikatach przekazuje konsumentowi idee programu Zrównoważone Rolnictwo Danone. Dbałość o zwierzęta jest miarą naszego człowieczeństwa. W przypadku krów to nie tylko obowiązek rolników, ale też nasza odpowiedzialność jako producenta. Dlatego troska o zwierzęta hodowlane, o ich bezpieczeństwo, warunki, w jakich żyją i ich samopoczucie jest jednym z filarów programu Zrównoważone Rolnictwo Danone, który prowadzimy wspólnie z rolnikami – naszymi stałymi dostawcami mleka.”

 

Z dobrego mleka powstaje zatem dobry jogurt naturalny „Danone Natura”, bez dodatku cukrów, jedynie z mleka, żywych kultur bakterii jogurtowych i laktozy.

W kubeczku 180 g (109 kcal) jest 8,3 g białka, 3,6 g tłuszczu i 11 g węglowodanów. Zawiera także składniki mineralne: wapń i witaminę B2.

 

Jogurt dostępny jest w trzech wariantach:


  •   Danone Natura 180g – sugerowana cena 1,19 zł  
  •   Danone Natura 370g+50g gratis – sugerowana cena 2,29 zł 
  •   Danone Natura z ziarnami zbóż 175g – sugerowana cena 1,49 zł

 

Więcej informacji na www.danonedlanautury.pl oraz na www.danone.pl.

 

 

Kontakt prasowy:

 


Maja Zawistowska                                        Ewa Zacharewicz

Garden of Words                                              Danone

tel.: 22 829 85 78 wew. 25                                tel. +48 502 416 383

e-mail: m.zawistowska@gardenofwords.pl         e-mail: ewa.zacharewicz@danone.com

 
Źródło: praca naukowa pt. „Parametry genetyczne dziennej wydajności mleka, tłuszczu i białka oraz zawartości laktozy w mleku, oszacowane na postawie próbnych udojów krów rasy polskiej, holsztyńsko-fryzyjskiej, odmiana czarno biała” – autorzy: Emil Jesiołkiewicz i Magdalena Jakiel z Instytutu Zootechnologii w Krakowie oraz Ewa Ptak z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, 2011.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij