Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Danone rozrzesza portfolio produktów z dodatkiem stewii
Po styczniowym debiucie rynkowym jogurtu Activia Light z dodatkiem glikozydów stewiolowych, Danone wprowadza na polski rynek nowy jogurt słodzony tą naturalną substancją. To "odchudzona" wersja jogurtów marki "Ale Owoc!".

Jogurt Ale Owoc! Light ma o co najmniej 30 proc. mniej kalorii niż standardowa wersja jogurtów, dzięki temu, że obniżono w nim zawartość tłuszczu i cukru o minimum 30 proc. Produkt dostępny jest w dwóch smakach: truskawka i ananas.

Ale Owoc! Light i Activia Light to pierwsze dostępne na polskim rynku produkty słodzone stewią. Roślina ta została dopuszczona do stosowania na rynkach europejskich na przełomie listopada i grudnia 2011 r. Glikozydy stewiolowe są do 450 słodsze niż cukier i mają zerową wartość kaloryczną. W stosowaniu stewii jest jeszcze jeden problem, gdyż pozostawia posmakl ikoryczny z lekką nutą goryczki. Utrudnia to powszechniejsze zastosowanie stewii do wszystkich typów żywności, a także zastąpienie cukru w 100 proc.

Pierwszy słodzony stewią jogurt w Europie Danone wprowadził w połowie 2010 r. we Francji, gdzie stewia była dopuszczona (na podstawie unijnych przepisów) dwa lata wcześniej niż wejście na pozostałe rynki UE.


(Źródło: www.portalspozywczy.pl)

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij