Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Forum Zmieniamy Polski Przemysł 10 lutego 2012 r.
O wyzwaniach dla rodzimej gospodarki, w tym poszczególnych jej sektorów, w kontekście sytuacji zewnętrznej dyskutowano podczas tegorocznego Forum Zmieniamy Polski Przemysł. PKO Bank Polski był partnerem głównym tej konferencji.

prezes-zarzadu-pko-banku-polskiego-zbigniew-jagiello-podczas-forum-zmieniamy-polski-przemysl-2012-fot-m-szachowski_zmiejszzzz

  Źródło: M. Szachowski, źródło - http://media.pkobp.pl/

 

 

 

Uczestnicy sesji głównej „Horyzont 2012 i dalej. Zadania dla Polski” reprezentujący różne branże byli zgodni, że rodzima gospodarka najprawdopodobniej bez nadmiernego szwanku przejdzie przez okres spowolnienia i zawirowań na rynkach finansowych. Podkreślano znaczenie reform dla trwałego jej wzrostu w przyszłości. W debacie, którą poprzedziły wystąpienia Jerzego Buzka, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Leszka Balcerowicza i Mikołaja Budzanowskiego wziął udział Zbigniew Jagiełło.

 

 

– Rodzimi przedsiębiorcy zahartowani ponad 20-letnim doświadczeniem wolnej gospodarki bardzo dobrze radzą sobie w tym zmiennym, a więc wymagającym otoczeniu gospodarczym. Przyzwyczajeni do kasandrycznych wizji rozwoju sytuacji wielokrotnie udowadniali, że nawet w obliczu pesymistycznych przewidywań, potrafią z sukcesem prowadzić biznes. Polskie firmy, jak również gospodarstwa domowe mają historycznie największe zasoby oszczędności. W umiarkowanie rosnącej gospodarce roku 2012 nie powinno być więc problemów z finansowaniem potrzeb kredytowych  –  powiedział Prezes największego polskiego Banku.

 

 

Uczestnicy sesji „Finanse – czas próby”, w której wziął udział Jarosław Myjak, wiceprezes PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za Obszar Bankowości Korporacyjnej dyskutowali szczegółowo m.in. o wpływie pokryzysowych regulacji na dostępność finansowania działalności przedsiębiorstw wskazując jako alternatywne źródło kapitału rynek giełdowy i emisję obligacji.

 

 

W panelu „Fuzje i przejęcia M&A w Polsce na tle Europy”, w którym wziął udział Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za Obszar Bankowości Inwestycyjnej podkreślano, że choć ubiegły rok był rekordowy, to tego typu transakcje są u nas wciąż rzadkim zjawiskiem. Z drugiej strony takie sektory jak finanse, telekomunikacja, energetyka i górnictwo, ze względu na swoją obecną strukturę, będą w naturalny sposób podlegały konsolidacji, tworząc potencjał wzrostu dla krajowego rynku fuzji i przejęć.

 

 

Tegoroczne Forum ZPP zgromadziło blisko tysiąc uczestników dwunastej już debaty o przyszłości polskiej gospodarki organizowanej rokrocznie przez Grupę PTWP. W ubiegłym roku PKO Bank Polski został uhonorowany przez organizatorów tytułem „Ten, który wspiera Polski Przemysł”. Uzasadnieniem była „rola aktywnego stabilizatora rynku finansowego” oraz „utrzymywanie zdrowych, otwartych i prorozwojowych relacji z biznesem”.

 

 

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Zgodnie z wyliczeniami firmy Intelace Research, z aktywami na poziomie 42,232 mld euro według stanu na koniec 2010 roku, jest też największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego po 3. kwartałach 2011 roku wyniósł 2,855 mld zł. Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów hipotecznych. PKO Bank Polski jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. W ostatnim czasie został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik The Banker. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie „The Best Annual Report” w kategorii Banki i instytucje finansowe. Dwa produkty PKO Banku Polskiego: kredyt gotówkowy i lokata bankowa, zostały nagrodzone przez miesięcznik Reader's Digest certyfikatami "Produkt Roku 2011" jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem "Złotego Bankiera" za najlepszy na rynku kredyt hipoteczny, zwycięzcą konkursu "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców", posiadaczem certyfikatu "Firma Przyjazna Klientowi" oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt - za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Ponadto system bankowości elektronicznej iPKO Biznes po raz drugi zdobył Medal Europejski. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu "Top Marka" według magazynu Press oraz tytuł Marki Godnej Zaufania przyznany przez miesięcznik Reader’s Digest. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej "Polskie Marki 2011" jej wartość została określona na 3,8 mld złotych. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych.

 

 

( Źródło: PKO Bank Polski).

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij