Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PepsiCo zainwestowało w linię do produkcji "zdrowych" przekąsek w Tomaszowie Maz
Firma PepsiCo wzbogaciła ofertę produktów dostępnych na polskim rynku o markę Sunbites, czyli chrupiące listki wielozbożowe z dodatkiem owoców lub warzyw i ziół. Wprowadzenie nowej marki jest ściśle związane z globalną reformulacją portfolio produktowego PepsiCo.

Przekąski Sunbites są w całości produkowane w Polsce w fabryce w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie firma PepsiCo zdecydowała się na znaczne inwestycje w rozbudowę mocy produkcyjnych, które zaspokoją popyt na produkowane przez nią przekąski. Plany inwestycyjne spółki objęły zakup dodatkowych nowoczesnych linii produkcyjnych oraz rozbudowę i modernizację infrastruktury logistycznej. To właśnie dzięki tym inwestycjom powstała zaawansowana technologicznie linia produkcyjna RBS (Reading Bakery System) w Tomaszowie Mazowieckim, która umożliwia powolne wypiekanie przekąsek Sunbites.

Od kilku lat polityka PepsiCo charakteryzuje się dążeniem do reformulacji portfolio produktowego, wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom konsumentów. Przykładem tego rodzaju działań, oprócz Sunbites, jest linia chipsów - Lays Prosto z Pieca, czyli pieczonych chipsów ziemniaczanych zawierających 70 proc. mniej tłuszczu niż chipsy smażone oraz linia przekąsek Cheetos Robalos, w których oprócz braku konserwantów i sztucznych barwników zmniejszono zawartość soli.

Sunbites stanowią alternatywę dla tradycyjnych słonych przekąsek, takich jak paluszki czy krakersy. W ofercie znajduje się pięć propozycji smakowych. Wszystkie warianty smakowe występują w praktycznych stojących 100-gramowych opakowaniach.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij