Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Coca-Cola i PepsiCo zainwestują miliardy dolarów w walkę o klientów i rozwój
Koncerny Coca-Cola i PepsiCo planują w tym roku wydanie miliardów dolarów na walkę o nowych klientów i zwiększenie zysków - podaje gazeta.pl za "Financial Times Deutschland". Walka pomiędzy korporacjami nie rozgrywa się wyłącznie na sklepowych półkach. W tym roku oba koncerny mają zamiar wypłacić swoim akcjonariuszom o siedem procent wyższą dywidendę niż w ubiegłym roku.

Jak informuje gazeta.pl za "Financial Times Deutschland" Coca-Cola nie kryje, że w globalnej wojnie chce wygrać z Pepsico. Jej głównym celem jest zwiększenie udziałów na Dalekim Wschodzie. Tylko w pierwszym kwartale tego roku grupa zwiększyła sprzedaż w Chinach o 14 proc. Teraz chce zainwestować 2 mld dol. w zwiększenie produkcji w Państwie Środka. Koncern chce wejść na giełdę w Szanghaju.

Pepsico z kolei rozwija się bardzo szybko w Rosji. Koncern przejął w styczniu za ponad 4 mld dol firmę Wimm-Bill-Dann - jednego z największych producentów napojów i wyrobów mleczarskich w Rosji. Koncern Pepsico ma zamiar nie tylko zdobywać zyski ze sprzedaży swoich napojów gazowanych, ale także zwiększyć udział w segmencie spożywczym. Sprzedaż mają zwiększyć także inne produkty firmowane przez największe marki spod znaku PepsiCo: chipsy of Frito-Lay (marki takie jak Lay's, Cheetos, Ruffles), a także płatki owsiane marki Quaker.

Jak informuje gazeta.pl za "Financial Times Deutschland"  wielu analityków prognozuje jeszcze większe zyski koncernu Pepsico. Barclays Capital, Credit Suisse czy UBS prognozują wzrost cen akcji do 85 dol. za akcję (obecnie jedna kosztuje niecałe 70 dol.) w ciągu najbliższego roku. Oznaczałoby to wzrost wartości o 22 proc. Jednak większość analityków prognozuje równie optymistyczne wyniki dla Coca-Coli. Dzięki silnej marce i globalnemu uznaniu koncern posiada wysoką stabilność przychodów i zysków.

Źródło: gazeta.pl za Financial Times Deutschland

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij