Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Przepisownik – przepis na nowoczesne podejście do kuchni. Książka kucharska na iPhone`a z marką WINIARY
„Żywot człowieka poczciwego” to kulinarna innowacja XVI wieku – tam bowiem Mikołaj Rej po raz pierwszy umieścił przepis kucharski w języku polskim. Obecnie marka WINIARY – podobnie jak niegdyś poeta – wprowadza nowoczesne rozwiązania w tej dziedzinie. Dzięki pierwszej mobilnej aplikacji kulinarnej na iPhone`a dostępnej w języku polskim, każdy właściciel tego telefonu może korzystać z książki kucharskiej dopasowanej do jego indywidualnych preferencji.

Rej instruował w swym dziele, jak krok po kroku przygotować potrawę z buraczków ćwikłowych z warzywami. Był to jeden przepis, ale bardzo znaczący. Wcześniej w Polsce kulinarne porady przekazywano tylko ustnie. Pięć wieków później WINIARY przedstawia mobliną aplikację, Przepisownik, w którym zebranych jest kilkaset przepisów, a wszystkie wygodnie posortowane i dostępne błyskawicznie. Pobrało go już niemal 10.000 osób. Można to zrobić bezpłatnie, korzystając ze strony:

http://itunes.apple.com/pl/app/przepisownik/id402491956?mt=8

Z Przepisownika korzysta się bardzo prosto – wystarczy wybrać trzy interesujące nas parametry: czas, produkty i rodzaj posiłku. Przykładowo, jeśli wiemy, że na zrobienie potrawy mamy tylko 15 minut, składniki dostępne w lodówce to ryby, a daniem, które chcemy zrobić jest sałatka – Przepisownik wyświetli listę przepisów spełniających wszystkie wskazane kryteria. Inspiracji można również szukać tylko według jednej, wybranej właściwości. Warto też skorzystać z tradycyjnej wyszukiwarki, czyli wpisać hasło, które powinien zawierać interesujący nas przepis. Jeśli zaś w ogóle nie mamy pomysłu na obiad, możemy go po prostu wylosować.

Przepisownik to propozycja dla osób, którym gotowanie sprawia przyjemność, a ciągłe zaskakiwanie rodziny pysznymi pomysłami jest źródłem satysfakcji. To też oferta dla tych, którzy nie mają ani czasu, ani chęci na wertowanie opasłych książek kucharskich czy przeszukiwanie Internetu. Przede wszystkim jednak, przepisy w formie aplikacji na iPhone`a docenią miłośnicy swobody i nieograniczonego czasem czy miejscem dostępu do informacji. Przepisownik WINIARY pozwala bowiem zawsze mieć przy sobie ulubione kulinarne receptury zebrane w jednym miejscu.

„Menu  Przepisownika, choć rozbudowane, pozostaje intuicyjne i przejrzyste, a tym samym przyjazne dla użytkownika. Aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, by przeglądanie kolejnych przepisów było przyjemne i łatwe. Prostota użycia sprawia, że nawet najbardziej zabiegana pani domu znajdzie czas na skorzystanie z tej mobilnej książki kucharskiej, chociażby w drodze z pracy do domu” – mówi Agnieszka Bukwa, Specjalista ds. Internetu marki WINIARY.

Przepisownik jest doskonałym dopełnieniem bardzo intensywnego roku interaktywnych aktywności WINIARY. „To kolejny, po Szkole Gotowania i Facebooku, krok łączący sprawdzone i tradycyjne receptury z nowoczesnymi kanałami komunikacji” – podsumowuje Agnieszka Bukwa i dodaje: „Aplikacja, którą stworzyliśmy, jest interaktywna. Daje użytkownikom możliwość oceniania i komentowania przepisów. Chcemy w ten sposób zachęcić do dialogu z marką i współtworzenia społeczności. Taka platforma komunikacji już spotkała się z bardzo przychylnym odzewem – w pierwszym dniu udostępnienia Przepisownika zanotowaliśmy ponad 1.200 pobrań!”

 

Więcej informacji:

 

Iwona Zaczek 
iwona.zaczek@pl.nestle.com
Nestlé Polska S.A.
Szturmowa 2
02-678 Warszawa
tel.: +48 22 607 26 24


Anna Jędrzejewska 
Anna.Jedrzejewska@pl.nestle.com
Nestlé Polska SA
Szturmowa 2
02-678 Warszawa
tel.: +48 22 607 26 67

WINIARY to marka, która od 70-ciu lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują nowoczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, buliony, sosy, pomysły na…, dania instant, majonezy, przyprawy, galaretki, kisiele, czy budynie – w sumie ponad 200 różnych wyrobów kulinarnych WINIARY, które w szybki i prosty sposób pozwalają przyrządzić domowy posiłek.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij