Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Gospodarka opakowaniami zwrotnymi w przedsiębiorstwie była głównym tematem konferencji szkoleniowej, która odbyła się 23 listopada 2011r. w Warszawie.
Słuchacze mieli możliwość pozyskania informacji dotyczących rynku paletowego w Polsce. Podczas konferencji praktycy logistyki prezentowali rozwiązania w zakresie gospodarki paletowej, która jest w każdej firmie niezwykle ważnym elementem.

Konferencja została zorganizowana przez Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców przy współpracy Chep Polska Sp. z o. o.  – Partnera Strategicznego PFPZ ZP i zgromadziła ponad 130 uczestników.

 

Słuchacze mieli możliwość pozyskania informacji dotyczących rynku paletowego w Polsce. Podczas konferencji praktycy logistyki prezentowali rozwiązania w zakresie gospodarki paletowej, która jest w każdej firmie niezwykle ważnym elementem. Konferencja została zorganizowana przez Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców przy współpracy Chep Polska Sp. z o. o.  – Partnera Strategicznego PFPZ ZP i zgromadziła ponad 130 uczestników.

 

P1020234zmnie

 

 

P1020230zmniejsz2



Szkolenie rozpoczął wykład pani Magdaleny Osińskiej z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
Podczas prelekcji pani Osińska omówiła modele rozwoju handlu. Ponadto przedstawiła koncentrację rynku i omówiła jej formy posługując się licznymi przykładami.

 

P1020256zmniej

Jako drugi wystąpił pan Aleksander Domaradzki - ekspert z firmy DGL Polska, który przedstawił analizę rynku paletowego w Polsce. Pan Domaradzki w swojej prezentacji omówił bieżącą sytuację rynkową, kluczowe zagadnienia i ich skutki, krytyczne obszary zmian oraz wyzwania dla organizacji. Zwrócił uwagę, czy współpraca z innymi „użytkownikami” palet jest efektywna i wyszczególnił skutki niewłaściwej współpracy zewnętrznej. Wystąpienie zakończył przedstawiając 4 podstawy poprawy systemu paletowego.

 

P1020247zmniej

 

Ocena palet drewnianych – procesy, procedury i zagadnienia związane z Ustawą o Własności Przemysłowej, była kolejnym punktem konferencji. Temat ten omówił pan Mateusz Boruta z firmy ECR Polska, zapoznając uczestników m.in. z kompetencjami firmy ECR Polska. Podsumowując swoje wystąpienie opowiedział na temat zarządzania paletami w przyszłości oraz jak liczyć koszty używania palet, co bardzo zainteresowało uczestników konferencji.

 

P1020260zmnie

 

Pan Tomasz Sączek przedstawił wykład zatytułowany „Współpraca z sieciami detalicznymi w zakresie wymiany palet”.

 

P1020285zmni

 

Temat zarządzanie paletami od strony LSP i Coopackera przedstawił pan Jarosław Taberski, Prezes Colian Logistic Sp. z o.o.. Podkreślił on w swojej prezentacji jak ważna jest gospodarka paletami w firmie logistycznej przedstawiając strukturę firmy.  Omówił szczegółowo jak dotąd wyglądał obrót paletami białymi w jego firmie, jakie były wyzwania oraz zaprezentował analizę kosztów. W dalszej części prezentacji przedstawił zmianę systemu paletowego na palety Chep Polska, wyszczególniając korzyści wynikające z takiej zmiany.

 

P1020289zmniej

 

Ile kosztuje obrót paletami – ten temat zaprezentował pan Grzegorz Mućko z firmy Nutricia Polska Sp. z o. o.

Uczestnicy konferencji wysłuchali szczegółowej analizy kosztowej od strony firmy producenckiej, w której został dokładnie krok po kroku omówiony każdy punkt analizy (straty - ciągłe kupowanie, transport – wszędzie, administracja, naprawy, koszt kapitału, niezadowoleni klienci).

 

P1020296zmniej

 

Interesującą prezentację omawiającą outsourcing palet – jak wdrożyć system wynajmu w łańcuchu dostaw przedstawił pan Tadeusz Szlassa z firmy Inco Veritas S.A. W swojej prezentacji omówił on na swoim przykładzie jak wyglądał łańcuch dostaw w firmie do 2008 r. i po 2008 r., kiedy wprowadzili outsourcing palet i jakie osiągnęli korzyści.

 

P1020308zmnie

 

 

O Programie Poznaj Dobrą Żywność opowiedziała pani Magdalena Kołak z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przedstawiła główne założenia programu promocyjnego produktów żywnościowych najwyższej jakości program „Poznaj Dobrą Żywność”.

 

P1020313zmniej

 

Tematem „Palety w nowej roli – palety wystawowe w sieciach dyskontowych” zainteresował uczestników konferencji pan Maciej Łańcucki z firmy STI.

 

P1020317zmnie

 

 

Konferencję zakończyło wystąpienie pana prezesa Macieja Kubiaka z firmy Chep Polska Sp. z o. o. W swojej końcowej prezentacji przedstawił temat „ Ochrona środowiska w kontekście zarządzania paletami – jak zmniejszyć oddziaływania firmy na środowisko naturalne”. Przypomniał on uczestnikom konferencji, że w myśl przepisów prawa obowiązujących na terenie Unii Europejskiej, palety traktowane są jako opakowania drewniane, a zakup palet przez przedsiębiorcę wiąże się z koniecznością prowadzenia ewidencji masy posiadanych opakowań i raportowania danych do organizacji odzysku lub Urzędu Marszałkowskiego.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z obowiązkami przedsiębiorcy dot. opakowań drewnianych oraz ile kosztuje recykling i odzysk palet.

W swojej dalszej części prezentacji pan Maciej Kubiak wyjaśnił jak zmniejszyć koszty recyklingu i ile zaoszczędzi firma korzystając z wynajmu palet oraz co się z tym wiąże, gdyż wynajem palet przyczyni się do redukcji opakowań oraz odpadów opakowaniowych, a także do redukcji emisji CO2.

 

P1020235zmniej

 

 

Konferencję otworzył pan Andrzej Gantner – dyrektor generalny PFPZ ZP, a prowadził ją pan Aleksander Domaradzki z firmy DGL Polska.

 

Współorganizator konferencji PFPZ ZP:

  • CHEP  Polska Sp. z o. o.

Partnerzy strategiczny PFPZ ZP:

  • CHEP  Polska Sp. z o. o.
  • DET NORSKE VERITAS  BUSINESS ASSURANCE POLAND Sp. z o. o.
  • MAKRO Cash and Carry Polska S.A.
  • Mercedes - Benz Warszawa Sp. z o. o.
  • Mercedes –Benz Polska Sp. z o.o.

 

          
Partnerzy PFPZ ZP:

 

  • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Accelerated Learning Systems Polska Sp. z o. o.

      

Partner konferencji:

 

  • Colian Logistuic Sp. z o. o.

 

 

Rozmowy w kuluarach uczestników konferencji:

    

 

 

P1020241zmniej

 

P1020291zmniej

 

P1020249zmniej

 

P1020297zmni

 

P1020301zmniej

 

P1020279zmniej

 

P1020304zmniej

 

P1020270zmniej

 

P1020303zmniejsz


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij