Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o rynku mleka
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o rynku mleka. Nowelizacja zakłada, że Agencja Rynku Rolnego będzie określała limit dopłat dla firm dostarczających mleko do szkół.

Nowe przepisy dopuszczają wolny obrót mlekiem. Ponadto nowelizacja wprowadza nowe zasady udzielania dopłaty krajowej za dostarczanie mleka do szkół podstawowych. Firma zainteresowana otrzymaniem takiej dopłaty powinna zgłosić wniosek do Agencji Rynku Rolnego - z podaniem wielkości planowanych dostaw mleka do szkół - i określić stawkę dopłaty. ARR zaś określi limity środków finansowych na ten cel dla poszczególnych dostawców. O wysokości dopłat z budżetu krajowego do tzw. szklanki mleka decyduje co roku rząd.

W uchwalonej przez Sejm 24 czerwca nowelizacji znalazły się także zmiany dotyczące systemu dopłat do produkcji mleka i mechanizmów interwencyjnych. M.in. zmieni się termin wydania przez ARR decyzji w sprawie przyznania kwot indywidualnych z krajowej rezerwy. Decyzje takie będą wydawane dopiero po ukazaniu się rozporządzenia dotyczącego ustalenia wysokości rezerwy krajowej. Obecnie w przepisach nie ma określonego terminu, co zobowiązuje Agencję do wysłania odpowiedzi w ciągu miesiąca - bez względu na to, czy wysokość rezerwy została ustalona.

Nowe przepisy pozwalają ponadto na swobodny obrót mlekiem przez firmy skupujące. Dotychczas firmy te musiały dostarczać mleko tylko do mleczarni zarejestrowanych w Agencji Rynku Rolnego.

Nowe przepisy wejdą w życie po 14 dniach od dnia ogłoszenia.

(Źródło: PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij