Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Konkurs żywieniowy Nestlé rozstrzygnięty! 10 młodych dietetyków zdobędzie nowe doświadczenie zawodowe
1038 stron zaleceń żywieniowych i ponad 80 zgłoszeń z aż 11 województw od studentów kierunków związanych z żywieniem i zdrowiem człowieka – tak w telegraficznym skrócie można podsumować ogólnopolski konkurs dietetyczny Nestlé, którego 10 zwycięzców poznaliśmy 18 czerwca 2012. Wśród uczelni wyróżnienie otrzymała warszawska SGGW, której studenci zdobyli łącznie najwięcej punktów z prac konkursowych. Wszyscy laureaci dostaną merytoryczne nagrody, pomocne w rozwoju kariery zawodowej oraz realizacji pracy dydaktycznej.

Zgłoszenia ocenił zespół 6 ekspertów, specjalizujących się w zagadnieniach żywienia, dietetyki oraz komunikacji. Jury uwzględniło 4 kryteria: spostrzegawczość w obserwacji Natalii, merytoryczność planu żywieniowego i poparcie go wyczerpującą argumentacją oraz kreatywność.


I miejsce i trzymiesięczną praktykę w Centrum ds. Żywienia, Zdrowia i Wellness Nestlé Polska S.A. zdobyła:

- Edyta Gago, studentka IV roku Technologii Żywności i Żywienia Człowieka SGGW.


II miejsce i wycieczkę szlakiem kuchni śródziemnomorskiej zdobyła:

- Iwetta Majewska, studentka V roku Dietetyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


Ex aequo III miejsce i udział w V konferencji naukowej Fizjologiczne uwarunkowania postępowania dietetycznego w Rogowie pod opieką Starszego Specjalisty ds. Żywienia Nestlé wraz z możliwością przedstawienia tam autorskiej prezentacji oraz w szkoleniu z autoprezentacji przeprowadzonym przez agencję PR Eskadra PUBLICA zdobyły studentki z Akademii Medycznej we Wrocławiu, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, SGGW w Warszawie, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


„Konkurs był innowacyjny i angażujący. Dał młodym dietetykom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce, a tego najbardziej brakuje im podczas studiów” mówi dr n. med. Agnieszka Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia, członek jury, i dodaje„Młodzi żywieniowcy mieli szansę pokazania swojej wiedzy, a my – dzięki temu – odkryliśmy kilka młodych, dietetycznych talentów. Cieszy mnie wysoki poziom prac i olbrzymie zaangażowanie w ich opracowanie. Wierzę, że merytoryczne nagrody będą miały znaczący wpływ na dalsze losy kariery zawodowej przyszłych specjalistów i zachęcą innych do angażowania się w podobne inicjatywy”.


Projekt był szansą nie tylko dla studentów, ale także dla uczelni, dla której przeznaczono nagrodę w postaci grantu naukowego. Największą liczbę zgłoszeń oraz jednocześnie największą łączną liczbę punktów z prac konkursowych uzyskali studenci SGGW w Warszawie. Tym samym zdobyli dla swojej uczelni grant naukowy o wartości 15 tys. zł, przeznaczony na projekty dydaktyczne, których celem jest kształcenie w obszarach żywienia, zdrowia i technologii żywności.


Najwięcej planów żywieniowych, bo aż 24% wszystkich zgłoszeń, nadesłali studenci trzeciego rokumówi Agnieszka Piskała, Starszy Specjalista ds. Żywienia w firmie Nestlé Polska S.A., członek jury, i dodaje – „To dowód na to, że młodzi ludzie poszukują możliwości rozwoju zawodowego już w trakcie studiów. Zależy im na tym, by jak najszybciej wejść na rynek pracy. Pozytywnie zaskoczyła mnie objętość prac i to jak szczegółowo studenci przeanalizowali problemy Natalii. Bardzo mnie to cieszy, bo świadczy o wysokim poziomie nauczania i o tym, że już wkrótce na polski rynek wejdzie pokolenie bardzo dobrze wykształconych żywieniowców”.


W konkursie uczestniczyli studenci z 16 uczelni zlokalizowanych w 11 województwach. Młodzi żywieniowcy przysłali łącznie 82 prace konkursowe, z czego 96% stanowiły programy żywieniowe ułożone przez studentki. Najwięcej, bo 24% prac, opracowali studenci trzeciego roku. Natomiast najmniejszą aktywnością wykazali się studenci piątego roku (18% prac).

Projekt został zrealizowany w ramach strategii Nestlé Nutrition, Health & Wellness (NHW) popularyzującej prawidłowe żywienie, dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie. Szczegółowe informacje na jego temat dostępne są na facebook.com/NestlePolskaNHW, www.nestle.pl oraz YouTube.com.




Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij